Personal

Mathilde Dedye
Filmkonsulent samproduktion och dokumentär.
Kontor: 023 - 262 75
mathilde.dedye@filmidalarna.se

Linda Svensson
Filmkonsulent barn- och unga
med fokus på film i skolan och filmpedagogik.
Kontor: 023 - 262 75
linda.svensson@filmidalarna.se

Tobias Ingels
Konstfilmskonsulent och festivalansvarig.
Kontor: 023 - 262 75
tobias.ingels@filmidalarna.se

Mattias Ehrenberg
Filmkonsulent talangutveckling och teknikansvarig.
Kontor: 023 - 262 75
mattias.ehrenberg@filmidalarna.se

Tom Grejs
Kortfilmkonsulent och växthusansvarig.
Kontor: 023 - 262 75
tom.grejs@filmidalarna.se

Emilia Henriksson
Projektledare Ladyfestfilm:kollo och social media manager.
Kontor: 023 - 262 75
emilia.henriksson@filmidalarna.se

Daniel Wallentin
Verksamhetsledare
Kontor: 023 - 262 75
daniel.wallentin@filmidalarna.se